Лабрадор ретривер, стандарт породы, история, воспитание


http://xn--80aacn5awld.in.ua/articles/1/67/labrador-povodir-pom-chnik-dlya-nval-d-v/

Версия для печати / Оригинальная версия





Лабрадор - поводир і помічник для інвалідів

Урівноважений характер і вроджена передбачливість лабрадора найбільш підходить для роботи поводирем для сліпих і помічниками для людей з обмеженими фізичними можливостями. 80% собак-поводирів в світі складають лабрадори. Вони спокійні, уважні і добре орієнтуються в просторі. Лабрадор може запам'ятати 45 маршрутів. Для порівняння, німецька вівчарка - тільки 20-25. 

Лабрадор-поводир допомагає інвалідам по зору не заблукати, правильно перейти дорогу. Для людей, які самотні й позбавлені можливості повноцінного спілкування, ця собака буде прекрасним другом, скрасить самотність своєю любов'ю і відданістю, буде "очима" для улюбленого господаря. 

За результатами трирічного дослідження лабрадор був визнаний кращою собакою-поводирем. Дослідження проводилося спільно Університетом Мельбурна та Асоціацією собак-поводирів Австралії, а також професійними заводчиками лабрадорів. Приміром, 60-70% всіх собак-поводирів в Канаді це лабрадори. 

Півроку тренувань зроблять з собаки справжнього поводиря-професіонала. Навчання починається з того, що собаку вчать зупинятися перед перешкодою і обходити його. Для цього тренер з собакою проходить своєрідну смугу перешкод прямо в місті. Кришки люків, бордюрні камені, автомашини - собака навчається розпізнавати небезпеку. На закінчення підготовки - іспит. Пес повинен провести інструктора по місту самостійно, без підказок, для цього кінолог надягає чорні непроникні окуляри. 

У багатьох країнах лабрадори є прекрасними помічниками для глухих людей і людей, які не можуть самостійно пересуватися чи пересуваються в інвалідних візках. 
 
Пропонуємо Вам декілька відеороликів про використання та навчанні лабрадора як поводиря для сліпих 
 


 


 

 

Автор: admin от 10.03.2012





  


Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на сайт | Powered by CMS Status-X 1.04